Nadměrná kapacita čínských firem je problém, prohlásil Čang Li-čchün, který pracuje na čelné pozici v organizaci nazvané Development Research Center of the State Council. Jde o státní organizaci, která radí vládě a špičce čínské komunistické strany, jak dále orientovat čínskou ekonomiku.

Čang Li-čchun tak na Čínském investičním fóru, které v Praze zorganizovala Smíšená česko-čínská komora vzájemné spolupráce, oficiálně připustil to, o čem už dlouho mluví západní i někteří čínští analytici – v určitých oborech mají čínské firmy velké výrobní kapacity, ale poptávka klesá. A bude třeba je zavřít. "Některé podniky čelí odchodu z trhu," prohlásil Čang Li-čchun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku