Desetitisíce Číňanů by mohly v Česku brzy nahradit úbytek ruských a západních turistů, výrazně zvýšit turistický ruch a podstatně zvednout příjmy českých hoteliérů a obchodníků. Největší česká cestovní kancelář Exim Tours se totiž chystá na konci tohoto týdne dokončit dohodu s velkými čínskými cestovními kancelářemi a další firmy by ji měly následovat. Příliv Číňanů má umožnit současné zavedení přímého leteckého spojení Prahy s Čínou.

"Počítal bych minimálně s příjezdem dalších 120 tisíc Číňanů ročně," říká Jan Papež, místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR. Loni přitom navštívilo Česko 79 tisíc čínských turistů a každý zde utratil v průměru přes 3300 korun za den.

"Největší čínské cestovní kanceláře totiž zajišťují velké odborářské zájezdy pro čínské firmy. Dostat Česko do jejich nabídky by byl obrovský úspěch. Do Thajska, kterému se to podařilo, přijelo během pěti let z Číny šest milionů turistů," vysvětluje Papež.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.