Alespoň jednu noc strávilo v Česku za prvních šest měsíců letošního roku přes deset milionů zahraničních návštěvníků. Ve druhém čtvrtletí podle Českého statistického úřadu přijelo do České republiky 5,9 milionu turistů, což v meziročním srovnání představuje o téměř tři a půl procenta turistů více než loni.

Největší zájem o Česko měli již tradičně Němci, kteří tvořili přes devatenáct procent zahraničních hostů ubytovacích zařízení. Oproti stejnému období předchozího roku tak přijelo z Německa o 10,5 procenta více návštěvníků. 

Výraznou ztrátu zájmu hlásí hotely u návštěvníků z Ruska, kterých ve druhém čtvrtletí přijelo o čtrnáct procent méně než loni. Podle údajů statistického úřadu pocítila úbytek těchto turistů především Praha, kde počet návštěvníků z této země klesl o více než 23 tisíc. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.