Centrální banka připravuje speciální tým 20 až 30 lidí – budou mít za úkol řešit problémy v bankách a ostatních finančních ústavech. Hlasy z kuloárů banky o novém týmu v nadsázce hovoří jako o "finanční zásahovce".

Ta začne obratem prověřovat nesrovnalosti, které banka zjistí při běžné kontrole. K tomuto kroku přivedly ČNB obavy z toho, že by zahraniční matky mohly začít v blízké budoucnosti ze ziskových českých bank stahovat peníze. A banka se bojí, že tyto transakce nebude stíhat kontrolovat.

Kvůli problémům s kampeličkami totiž ČNB chybějí lidé. Záložny, přestože se podílejí na finančním sektoru ani ne jedním procentem, na sebe stahují stále větší počet pracovníků dohledu. V loňském roce provedla ČNB přímo v bankách a družstevních záložnách 12 kontrol.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Česká národní banka dává dohromady tým specialistů. Mají řešit problémy v bankách a ostatních finančních ústavech. Bojí se, aby zahraniční matky nestahovaly ze ziskových českých bank peníze. Podle ekonomů je snaha centrální banky v pořádku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru