Akcionáři Harvardského průmyslového holdingu v likvidaci schválili na dnešní valné hromadě návrh akcionářů, kteří vlastní tři procenta hlasů, na rozdělení společnosti štěpením. Tento krok jim má umožnit, aby se rychleji dostali alespoň k části majetku, který vlastní HPH v likvidaci. Většina aktiv společnosti je totiž v zahraničí a vedou se o ně soudní spory. Likvidace HPH přitom začala v roce 1997.
 
Přesnou podobu projektu má připravit představenstvo firmy. Její rozdělení na dvě části je ovšem podmíněno vystoupením z likvidace. Likvidátor firmy Zdeněk Častorál, jehož do této funkce ustavil soud koncem roku 2000, tvrdí, že společnost z likvidace vystoupit nemůže. Představenstvo má opačný názor. O tom, zda se může společnost v likvidaci rozdělit a vystoupit z likvidace, rozhoduje soud.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Harvardský průmyslový holding v likvidaci se může rozdělit na dvě firmy. Tento krok má přispět k tomu, aby získali akcionáři HPH co nejrychleji alespoň část peněz. Likvidace firmy je totiž kvůli řadě soudních sporů zdlouhavá.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru