Leo Express loni prodělal 200 korun na každém pasažérovi. Firma dluží víc, než kolik má majetku. Většina držitelů dluhopisů z firmy už raději vycouvala. Majitel firmy Leoš Novotný tvrdí, že jedná s novým investorem.

Nový investor Leo Expressu by měl za šestnáct procent firmy zaplatit přes čtyři sta milionů korun. Zájem má až o třetinový podíl, další akcie by ho ale přišly dráž.

Jednání totiž probíhají i s dalšími investory a každý z nich přináší kromě peněz i nějakou strategickou výhodu. Svůj podíl chce také navýšit i současný minoritní akcionář Jakub Havrlant.

Tržní hodnota firmy by podle přislíbených investic dosáhla tří miliard korun, účetní hodnota firmy je přitom záporná.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku