Česká technologická firma Socialbakers začíná otáčet peníze, které dostala v únoru od skupiny investorů. Jejím prvním úlovkem je akvizice technologicko-vývojové divize někdejší společnosti Ataxo. Tedy firmy, ze které se už kdysi vydělila komunikační agentura H1. Ataxo jako takové již neexistuje a jeho nástupcem se stala nizozemská Oxata. Právě od ní Socialbakers vývojový tým včleněný pod s.r.o. s názvem Social Insider kupují. 

Za pětičlenný tým v čele se sociologem Josefem Šlerkou zaplatí původem plzeňská firma částku, která se podle vyjádření generálního ředitele Jana Řežába pro IHNED.cz blíží jednomu milionu dolarů. "Plánujeme se rozšiřovat dál. Chtěli bychom uskutečnit až pět akvizic, z nichž tři už máme rozjednané," dodal Řežáb. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Když před dvěma měsíci Socialbakers dostali investici půl miliardy korun, avizovali, že ji chtějí využít i na akviziční posílení svého portfolia. První úlovek už je na světě - pod křídla firmy přechází tým Social Insider.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.