Soukromé rychlíky by se z tratě Praha–Ostrava mohly brzo dostat i na další železniční tepny. Ministr dopravy Antonín Prachař se rozhodl navázat na plány svých předchůdců a vypíše soutěže na provozování minimálně devíti dalších linek.

„Do konce srpna máme předložit do vlády návrhy, jak budeme dále postupovat. Poté jsme připraveni vypsat samotná výběrová řízení,“ říká Prachař.

V první fázi by jeho ministerstvo chtělo vpustit soukromníky na trať z Olomouce do Ostravy přes Opavu, kterou neúspěšně nabízelo již loni. Ve hře je také spojení z Pardubic do Liberce nebo z Mostu do Plzně. „To jsou některé z linek, které bychom soutěžili přednostně,“ potvrzuje Jindřich Kušnír, ředitel odboru železniční dopravy.

Soutěže by se pak mohly rozjet během podzimu, přičemž první soukromé rychlíky by mohly na tratě vyjet do dvou až tří let od výběru vítěze.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku