Ve vlastním bytě nebo domě bydlí v současné době 77 procent Čechů ve věku mezi 15 a 85 lety. Z toho u 64 procent lidí jde o přímé vlastnictví, 13 procent lidí pak bydlí v nemovitosti družstva, jehož jsou členem.

Necelá čtvrtina Čechů žije v nájmu. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury ppm factum.

Podíl vlastního a nájemního bydlení se liší podle velikosti místa bydliště. Zatímco v obcích pod 5000 obyvatel bydlí v nájmu jen 18 procent lidí, ve středních a velkých městech je to o 10 procent více.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Více než tři čtvrtiny lidí v Česku mají vlastní bydlení. Tvrdí to průzkum společnosti ppm factum. Podle jeho zjištění bydlí ve svém 77 procent lidí, v pronajatém bytě či domě pak žije necelá čtvrtina Čechů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.