O deset tisíc metrů čtverečních rozšíří do konce letošního roku firma Mahle Behr svůj závod v Ostravě.

"Zároveň začneme nabírat další zaměstnance, celkem půjde o několik set nových pracovních míst," říká Ladislav Kroebl, jednatel společnosti, která vyrábí díly pro chlazení automobilových motorů. 

Nejde přitom zdaleka o ojedinělý případ. Expanzi chystá podle průzkumu agentury CzechInvest, který má server IHNED.cz exkluzivně k dispozici, 76 procent z oslovených firem.

Z průzkumu mezi investory, kteří již v Česku působí a o které se CzechInvest stará, se ukázalo, že tři ze čtyř společností mají konkrétní plány na další rozšíření svých projektů. Nejen ve výrobě, expanzi chystají i v oblasti vývoje a výzkumu. Právě v tom vidí velký potenciál dalšího rozvoje.

"Průzkum ukázal, že 65 procent z dotazovaných firem má zaměstnance, kteří v této oblasti už pracují. Třetina ze všech respondentů vyzdvihla možnost podpory výzkumu a vývoje z evropských fondů a dvojitou odečitatelnost nákladů na tyto aktivity, což v Evropě není běžné," vysvětlují autoři průzkumu. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru