Všechna centrální média a většina centrálních institucí sídlí v Praze. Optikou pražských expertů se pak hodnotí ekonomická a politická situace v celé České republice.

Ekonomové se diví, proč lidé neutrácejí, když peníze – soudě podle výše úspor – mají. Na účtech českých bank a stavebních spořitelen leží přes tři biliony korun, polovinu z toho tvoří vklady domácností.

V Praze, kde sídlí i Česká národní banka, jako by skutečně ani žádná krize nebyla. Nezaměstnanost je sice o něco vyšší, než jsou lidé v hlavním městě zvyklí, ale pořád se zde dá práce sehnat suverénně nejlépe. Platy jsou tu nejvyšší, životní náklady sice též, ale restaurace jsou plné, nákupní centra a vozíky jakbysmet.

O kulturní vyžití není nouze, nabídka škol je široká, lékařská péče špičková a na dosah, veřejná doprava funguje, vše je blízko, zlepšuje se i životní prostředí. Tak kde je nějaká krize?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.