Česká republika hraje významnou úlohu v rozvoji technologické firmy Oracle v regionu střední a východní Evropy.

Podle ředitele Oracle Czech Josefa Švendy už zde nepanuje taková situace jako před deseti lety, kdy se Česko vyznačovalo zejména levnou pracovní silou.

"Dnes se jedná o technologicky vyspělou zemi s velkým množstvím inovací a cenami srovnatelnými se zbytkem Evropy," říká Švenda v rozhovoru pro IHNED.cz.

Oracle v Česku zaměstnává zhruba 700 zaměstnanců a velká část z nich pracuje podle Švendy "v odděleních náročných na znalosti, jako je například výzkum a vývoj, konzultační služby a služby technické podpory".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Firmy si neuvědomují, že podceňování nových trendů v informačních technologiích, jakými je například čím dál větší využívání sociálních sítí, je může snadno dovést až k bankrotu, říká v rozhovoru pro IHNED.cz šéf Oracle Czech Josef Švenda.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.