Téměř 204 milionů korun žádá Česká spořitelna jako kompenzace za zrušení projektu sKaret po ministerstvu práce a sociálních věcí. Vyplývá to z informací, které získal IHNED.cz od zdrojů blízkých jednání.

Projekt speciálních karet pro výplaty sociálních dávek zrušil k prvnímu listopadu letošního roku zákon. Česká spořitelna přitom měla uzavřenou smlouvu až do roku 2024. Částka, kterou nyní bude spořitelna požadovat, vyplývá z odborného posudku, který si banka nechala vypracovat. 

Požadavek představil ve čtvrtek po poledni ministrovi práce a sociální věcí v demisi Františku Koníčkovi generální ředitel České spořitelny Pavel Kysilka.

"Zákon i principy péče řádného hospodáře nám ukládají vynaložit veškeré úsilí k plné kompenzaci této částky ze strany ministerstva. Spor se státní institucí nedělá radost nikomu, proto budeme dávat přednost řešení dohodou," uvedl Kysilka.

Zástupci ministerstva pouze potvrdili, že k jednání došlo. "Budeme se nyní odborným posudkem České spořitelny zabývat. Více se k celé věci zatím nebudeme vyjadřovat," řekl mluvčí resortu Petr Sulek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Až do roku 2024 měla Česká spořitelna provozovat podle smlouvy s ministerstvem práce a sociálních věcí takzvané sKarty. Projekt se nakonec ale zrušil a Česká spořitelna nyní žádá kompenzace. Do systému investovala 300 milionů korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.