Bývalý zaměstnanec na pozici "specialista řízení projektů" Martin Jindřich Glozar po České poště požaduje část neproplacené mzdy ve výší více než 656 tisíc korun. K tomu, aby se částky domohl, zvolil méně tradiční cestu. Místo klasické civilní žaloby podal k pražskému krajskému soudu insolvenční návrh.

Soud mu vyhověl a v pátek zahájil s poštou insolvenční řízení.

Pošta ale skrze své tiskové oddělení daný postup odmítá. "Samozřejmě o situaci víme. Považujeme ji ale za neopodstatněnou a šikanózní," řekl pro IHNED.cz mluvčí České pošty Ivo Mravinac. Bližší budoucí postup nechtěl nijak komentovat a dodal jen, že současný spor v žádném případě nijak neohrozí provoz pošty.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Státní podnik Česká pošta čelí ode dneška insolvenčnímu řízení. Krajský soud v Praze ho nařídil na návrh bývalého zaměstnance pošty, který se domáhá údajně neproplacené mzdy ve výši 656 tisíc korun. Mluvčí pošty postup označil za šikanu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.