Na jedné straně jsou prý desítky tisíc žalob, na té druhé jen pár set. Informace od bank i iniciativy Poplatkyzpět.cz o počtu žalob kvůli úvěrovým poplatkům se pořádně rozcházejí. 

"V této chvíli jsme soudům doručili přibližně 30 tisíc žalob našich klientů. Současně máme připraveno dalších 120 tisíc žalob klientů, kteří uhradili soudní poplatky," řekla Jana Matulajová, mluvčí společnosti BSP Lawyer Partners, která stojí za Poplatkyzpět.cz.

Došlých žalob ovšem banky hlásí jen několik set. "Ptali jsme se bank, kolik registrují žalob. Nyní jich je méně než 500," podotkl Jan Matoušek z České bankovní asociace.  

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Kdo čekal, že se snadno připojí k hromadné žalobě na banky a rychle získá několik tisíc korun, mýlil se. Banky zatím registrují jen několik set žalob. Další rozsudky by měly padnout v srpnu. Zatím "skóre" vychází ve prospěch bank.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.