Nejdůležitější muž v českých telekomunikacích by mohl mít již brzy jméno. Ministr průmyslu Martin Kuba (ODS) potvrdil HN, že chce jako nového předsedu ČTÚ vládě navrhnout Jaromíra Nováka, který je zatím posledním vládou jmenovaným radním úřadu.

Mandát současného předsedy Pavla Dvořáka končí v úterý 30. dubna a Kuba chtěl jeho nástupce navrhnout vládě již ve středu.

"Považuji pana Nováka za nejlepšího z možných kandidátů. Důležité je, že je apoliticky a je již členem Rady, takže lépe zvládne i nejdůležitější úkol, kterým je nová aukce frekvencí, " řekl Kuba HN. Další postup jednání s premiérem a koaličními partnery nekomentoval.

Nováka už podpořila i koaliční TOP09.

"Ano, z navržených variant ho považuji za nejlepší možnou volbu, proto jej podpořím," řekl HN ministr financí a místopředseda TOP09 Miroslav Kalousek.

Podobně se vyjádřil i stranický expert na oblast telekomunikací poslanec Jan Husák.

"Ano, je to nejlepší možné řešení. Znám ho jako vysoce erudovaného odborníka, který ví jak má skutečně fungovat regulátor," řekl HN předseda sněmovního podvýboru pro elektronické komunikace a ICT průmysl.

Zařazení projednávání na program se ale postavil premiér Petr Nečas a odložil tak jmenování nového předsedy telekomunikačního regulátora nejdříve na příští čtvrtek 2. května, kdy se vláda opět sejde. Ale i na programu tohoto jednání zatím podobný bod chybí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Novým předsedou Českého telekomunikačního úřadu se má podle ministra průmyslu stát bývalý ředitel odboru jeho úřadu a člen Rady ČTÚ Jaromír Novák. Vláda jeho jméno projedná nejdříve příští čtvrtek.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.