V redakci televize Metropol v pondělí vypnuli proud. Redakci IHNED.cz to řekl jeden ze zaměstnanců firmy, který předtím zprávu zveřejnil na Facebooku.

"V prostorách redakce vypnuli proud, nefungují mailové servery. Na správě budov nám řekli, že zítra vypnou i vodu," dodal.

Při volání na telefonní kontakt TV Metropol se ozývá signál neexistujícího čísla.

Metropol je po televizích Z1 a Pětka další stanicí, která směřuje k bankrotu. Peníze na provoz nemá už od konce roku, zaměstnancům dluží na mzdách od prosince.

V lednu televize oznámila, že končí i se zbytkem vlastní výroby pořadů, od února vysílala jen reprízy. Na webu též přestaly zveřejňovat program.

Smyčku s reprízovanými pořady připravovalo několik posledních redaktorů, po vypnutí proudu v redakci už Metropol může vysílat stále dokola pouze hotovou smyčku, nemůže ji dál upravovat. Na obrazovkách Metropol stále ze záznamu vysílá, protože vysílací pracoviště je na jiném místě, než budova redakce a výpadek proudu se ho tedy netýká.

Server Médiář uvádí, že Metropol stejně jako Petka němá peníze na provoz, protože původnímu investorovi Luboši Měkotovi, kdysi spoluprivatizátoru Mostecké uhelné, závěrem loňska obstavili majetek.

O televizi se začal zajímat majitel mediální agentury Médea a televize Barrandov Jaromír Soukup. Před necelým měsícem oznámil, že prověřuje hospodaření, zatím ale neoznámil rozhodnutí, zda Pětku a Metropol koupí.

Zájem měl také miliardář Andrej Babiš. Od plánů koupit některou z tuzemských televizí už ale ustoupil.

Související