Generální ředitel FTV Prima Marek Singer (44) ukončí vedení televize a zamíří výš. Od ledna se stane výkonným viceprezidentem společnosti Modern Times Group (MTG), která je spoluvlastníkem televize Prima. Singer se zároveň přesune do čela představenstva FTV Prima.

"Jako generální ředitel FTV Prima bude Marek Singer působit až do okamžiku, než po něm tuto roli převezme jeho nástupce. Ten již byl vybrán, jeho jméno zanedlouho oznámíme," uvedl mluvčí Primy Václav Mazánek.

Pět let Singera přineslo Prima Family, Prima COOL či Prima Love

Singer stál v čele soukromé televize téměř pět let. Mimo jiné rozšířil televizní skupinu o další stanice Prima family, Prima COOL, Prima love a on-line službu PrimaPLAY.

Na nové pozici bude Singer zodpovědný za řízení aktivit MTG v rámci volně šířených televizních stanic v Estonsku, Litvě, Lotyšsku, Bulharsku, Maďarsku a České republice, stejně jako placených televizních služeb a rádií v Pobaltí.

Švédská společnost MTG provozuje televize v severní, střední a východní Evropě, dále v několika zemích Afriky a ve Spojených státech. V Česku dále vlastní placené kanály Explorer, History a Nature.

Loni se MTG propadla do čisté ztráty 1,3 miliardy švédských korun (téměř čtyři miliardy Kč) po zisku 3,5 miliardy SEK v roce 2010.

Celkové tržby vzrostly o tři procenta na 13,5 miliardy SEK. Vedle MTG je druhým spoluvlastníkem FTV Prima tuzemská GES Media Europe podnikatele Ivana Zacha.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru