Informační agentura Mediafax skončí s poskytováním zpravodajství odběratelům. Novinářům to v úterý potvrdila mluvčí Novy Marie Fianová.

Společnost CET 21, do které Mediafax stejně jako Nova patří, hodlá podle ní rozvíjet web mediafax.cz. Server Mediář.cz napsal, že od začátku ledna bude Mediafax jen webovou stránkou se zpravodajstvím.

"Naše aktivity v oblasti poskytování agenturního servisu ostatním médiím a korporátním klientům budou utlumeny," uvedla Fianová.

Z Mediafaxu v souvislosti s útlumem agenturních služeb podle on-line deníku Týden.cz odchází 20 až 30 lidí. V zaměstnaneckém poměru má podle Týdne zůstat 12 lidí, tedy minimální počet nutný pro zpravodajskou funkci redakce.

Agentura Mediafax začala na českém trhu fungovat v červnu 2008. O dva roky později ji koupila společnost CME, do které patří i Nova.

Společnost Mediafax v roce 2008 hospodařila se ztrátou přes 109 milionů korun, kterou o dva roky později snížila na 62,8 milionu korun.

Agentura podle údajů z roku 2010 zaměstnávala 118 lidí. Aktuálnější informace o hospodaření firmy nebyly zveřejněny.


HNByznys najdete i na Facebooku. Nenechte si ujít nejdůležitější zprávy ze světa financí a staňte se našimi fanoušky - ZDE


Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru