Vědecko-technologický park Ostrava (VTPO), který pomáhá začínajícím, ale i zavedeným firmám ve vývoji a výzkumu, se může pochlubit vysokou obsazeností, která neklesá pod 94 %. To se projevuje i na růstu zisku parku. Jeho provoz není dotován státem ani krajem.

I proto se Ostrava rozhodla jej rozšířit.

"Kapacita parku se zdvojnásobí, absolutně vzroste o 5 298 m2 pronajímatelné plochy," říká ředitel a předseda představenstva VTPO Roman Michalec.

Rozšíření by mělo být hotovo v polovině roku 2014 a díky vyšší kapacitě by firmy v parku měly vytvořit až 450 nových pracovních míst.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zhruba půl miliardy korun bude stát rozšíření Vědecko-technologického parku Ostrava, které by mělo být hotovo v červnu roku 2014. Většinou peněz přispěje EU a díky tomu v něm najdou zaměstnání stovky lidí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.