Češi vydělávají na jedno pivo výrazně kratší dobu, než je tomu v jiných zemích. Tvrdí to alespoň britský týdeník The Economist.

Ten srovnal průměrnou cenu půllitru piva s mediánem platu v zemi. Takto to udělal se 150 státy. A rychleji než Češi na pivo vydělávají jen Američané v USA, kde to podle grafu trvá pět minut. V Česku něco mezi šesti a sedmi minutami. Na třetím místě je Německo.

Zatímco všechny tři země se dokázaly vtlačit pod osm minut, průměr zmíněných 150 zemí činí dvacet minut.

Naopak nejdéle na pivo musejí vydělávat v Indii, kde na půllitr piva pracují téměř hodinu. Oproti tomu v Česku průměrný pracující za hodinu vydělá na osm piv. A například v Británii jen na polovinu, tedy čtyři.20120929 woc143

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru