Ceny starších bytů klesly ve druhém čtvrtletí v celé republice v průměru o 5,7 procenta. Nadále nepatrně zlevňují v meziročním srovnání i nové byty.

Čísla, která zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), se opírají o ceny, za které se nemovitosti prodávají přes realitní kanceláře.

Od svého vrcholu v roce 2008 se ceny bytů propadly i o desítky procent, nejvýrazněji pak mezi lety 2008 a 2009. V posledních měsících ale pokles zpomaluje a některé zdroje dokonce uvádějí mírný růst cen rezidenčních nemovitostí, především v závislosti na jejich lokalitě, kvalitě a kategorii.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Lidé, kteří s koupí bytu dlouho váhali, už přestali čekat. Poptávka po bydlení oživuje už několik měsíců. Byty i přesto dál zlevňují. Například ceny nových bytů v Praze klesly meziročně o 3,4 procenta, u starších bytů ještě více.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.