Miliardář Dalibor Dědek chce v rámci svého holdingu Jablotron vytvořit novou firmu zaměřenou na výjezdy ke vloupáním. Píše o tom v pondělním vydání časopis Týden.

Společnost Zásahová služba by vyjížděla ke vloupáním, která nahlásí bezpečnostní systém v budově. Sloužila by jako společná zásahová platforma pro všechny hlídací agentury, které se do projektu připojí.

Pro velké hlídací agentury ve většině západních zemí provádí zásah při vloupání policie. V Česku to díky legislativě nejde, proto si jednotlivé agentury budují vlastní zásahová vozidla, což je však drahé a neefektivní.

Firma už dnes na základě smluv s jednotlivými bezpečnostními agenturami ovládá několik set vozidel po celém Česku.

Menším agenturám se to vyplatí, neboť nemusí mít vlastní zásahová vozidla. Potenciál trhu je podle Dědka obrovský.

Jablotron, jehož je Dědek jediným vlastníkem, vznikl v roce 1990 a zaměřuje se na vývoj a prodej elektronických zabezpečovacích a signalizačních zařízení a na poskytování bezpečnostních služeb.

Vloni zaměstnával asi 500 lidí a prodával výrobky do 80 zemí. Obrat firmy byl přibližně 1,4 miliardy korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru