Britská vláda pošle každému daňovému poplatníkovi dopis, ve kterém mu graficky přehledně ukáže, kde jeho daně skončí. Přitom dosud byly tyto informace, také přehledně, dostupné na webu.

Ze srovnání, jak daňové poplatníky informuje britská vláda a česká, vychází kabinet Petra Nečase těžce poražen.

V článku se dále dozvíte

  • "Dobrý den, daňový poplatníku, letos jste vydělal 50 tisíc liber, na daních jste zaplatil 14,739 liber a zasíláme Vám přehled toho, jak Vaše daně vláda utratí." Takový dopis letos přijde v Británii každému, kdo platí daně. Česko v přehlednosti veřejných rozpočtů silně zaostává.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru