Český trh fúzí a akvizic byl ve střední a jihovýchodní Evropě jedním z mála, které loni zaznamenaly pokles aktivity. Počet transakcí proti roku 2010 klesl o 24 procent na 119, zatímco v regionu vzrostl o 11 %. Celková hodnota zveřejněných transakcí však v Česku dosáhla 4,2 miliardy dolarů, tedy částky o 29 procent vyšší než předloni.

Podle studie, kterou zveřejnila poradenská společnost Ernst & Young, se na českém trhu potvrdil trend, podle kterého ubývá počet větších obchodů. Jenom 11 transakcí mělo hodnotu přesahující 100 milionů dolarů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Počet nákupů a prodejů firem klesl v Česku loni bezmála o čtvrtinu.Většina transakcí proběhla mezi českými subjekty, jejichž podíl vzrostl loni na 60 procent z předchozích 49 procent. Projděte si přehled největších transakcí roku 2011.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru