Zatímco ve světě se používání cloud computingu rychle dostává do praxe, české firmy zatím stále spoléhají hlavně na vlastní servery, První záblesky pokroku se však přeci jen objevují. Server IHNED.cz se pokusil zmapovat, které z velkých firem se nebojí vyletět do oblak.

Zatímco ČEZ nebo Raiffeisenbank cloud již využívají, Komerční banka nebo Student Agency se tomu řešení z obav o bezpečnost vyhýbají. Velké stěhování dat na cloud nyní právě probíhá u operátora T-Mobile. Komunitní cloud pak používá energetický gigant ČEZ. Vyplývá to z ankety IHNED mezi českými firmami a bankami.

U většiny oslovených firem převládají bezpečnostní obavy nad snahou v dobách krize ušetřit. Banky se také odvolávají na omezení ze strany úřadu na ochranu osobních údajů a bankovního dohledu ČNB.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Tuzemské společnosti novému trendu v ukládání dat zatím příliš nepodléhají a spoléhají především na vlastní servery. Řada českých firem se přesto na cloud již aktivně chystá. Které se mu naopak brání? Podívejte se na výsledky ankety mezi podniky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru