Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se chystá reklamovat další úsek ostravské dálnice D47. Zvlněná vozovka je prý také mezi Bohumínem a Hrušovem. Informoval o tom v pondělí server Lidovky.cz.

ŘSD už reklamuje zhruba devítikilometrový úsek mezi Bělotínem a Ostravou, na němž je podle něj celkem 901 vad.

"Velmi aktivně připravujeme důkladnou kontrolu úseku D47 z Hrušova do Bohumína. Máme totiž indicie, že i tam jsou závady podobného charakteru jako na diskutovaném úseku 08 přes Ostravu. Od našich kontrolorů víme, že i tam jsou zvlněné vozovky," řekla serveru mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.

Silniční správci plánují důkladné prozkoumání úseku označovaného jako 09, po odhalení chyb hned začnou reklamační řízení.

ŘSD bude v jeho rámci požadovat stejně jako u úseku 08 opravu po společnosti Eurovia CS, která převzala dodavatele této komunikace, stavební firmu ODS-Dopravní stavby Ostrava. ŘSD za úsek zaplatilo přes pět miliard korun.

V prvním případě Eurovia pochybení odmítá, použitý materiál si prý vyžádalo ŘSD.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru