Tuzemské banky zkoušejí další trik, aby si od nich lidé víc půjčovali. Například GE Money Bank poslala začátkem září klientům nabídku, že jim o padesát procent zvýší úvěr na kreditní kartě.

Vložený text, který vypadá jako reklamní leták, uvádí, že když klient nabídku do 17. září neodmítne, limit se mu od 19. září zvýší.

Jde o běžný dopis a lhůta běží, i když je člověk například na dovolené a nemohl ho přečíst. Citibank jde ještě dál. Klienty informuje přes esemesky, že se jim limit na kartě už zvýšil.

V článku se dále dozvíte

  • Tuzemské banky vstupují do boje s neochotou Čechů k zadlužení. Vymýšlejí proto nové triky, které mají opatrného českého spotřebitele donutit k čerpání úvěru. Bez souhlasu klienta, pouze na základě písemného oznámení, navyšují úvěrové limity na kreditních kartách.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru