Výrobci elektřiny, kteří počítají, že zdarma dostanou povolenky v hodnotě 46 miliard korun v letech 2013-2020 (třetina všech povolenek pro Česko za dané období), by nakonec mohli získat méně než původně plánovali. V cestě jim stojí ministr financí Miroslav Kalousek, který s přidělením povolenek nesouhlasí.

"Zásadně nemohu souhlasit s využitím derogačních povolenek (povolenky přidělené výměnou za investice, pozn. red.). Hlavním motivem je potřeba silné fiskální konsolidace s cílem dosažení vyrovnaných rozpočtů.

Zároveň jsem si vědom možných dopadů na sektor výroby tepla a elektřiny. Proto jsem připraven hledat kompromisní řešení, které by vyvážilo potřebu konsolidačního úsilí a možné dopady do energetiky," napsal Kalousek v rámci meziresortního připomínkového řízení, které mají HN k dispozici.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru