Absurdita roku je anketa, která se vyhlašuje v rámci podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku 2013 a GE Money Bank Živnostník roku 2013 o Ceny Hospodářských novin. Cílem Absurdity roku je upozornit na nejnesmyslnější byrokratické povinnosti uložené podnikatelům. Vyhlašování anticeny má přispět ke kultivaci tuzemského podnikatelského prostředí.

Soutěže jsou vyhlašovány na krajské úrovni (ve všech 14 krajích České republiky). Finalisté krajských kol následně postupují do celostátního kola, ze kterého vzejde jeden vítěz v každé kategorii. Pro letošní Absurditu roku můžete  hlasovat od 23. 10. do 10. 11. na www.firmaroku.cz. Vyhlášení proběhne 21. listopadu.

Nyní si můžete přečíst sedm nominovaných, které organizátoři pro letošní anketu vybrali:

Na úřadu s formátem PDF neuspějete

Generální finanční ředitelství a Česká správa sociálního zabezpečení svým postupem znemožnily podávání přiznání a jiných hlášení prostřednictvím datové schránky či elektronické podatelny ve formátu PDF. Přitom zcela bez problémů akceptují písemná podání, zaslaná poštou či podaná přímo do podatelny.

Formát PDF je všeobecně velmi užívaný a nejvíce rozšířený. Pokud podnikatel nemá k dispozici software, který umí vygenerovat xml soubor v požadovaném formátu a struktuře, nemůže tak vytištěné formuláře u sebe v kanceláři naskenovat či vytisknout za pomoci virtuální tiskárny do formátu PDF. Místo rychlého elektronického podání tak musí podnikatel jako za starých časů na poštu či na úřad osobně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.