Již před rokem, 1. ledna 2012 nabyla účinnosti úprava režimu přenesení daňové povinnosti na DPH při poskytnutí stavebních nebo montážních prací.

Nicméně běžně se stávalo, že například na stavbu dorazily dvě dodávky betonu, které jsou v závislosti na způsobu uložení betonu vedeny jedna jako dodání zboží a druhá jako poskytnutí služby, a tedy podléhají odlišnému režimu zdanění. Pro firmy to bylo matoucí a velmi často tápaly, který z režimů odvádění daně mají uplatnit – zda klasický, nebo režim přenesené daňové povinnosti.

I z toho důvodu došlo se začátkem roku 2013 v této oblasti k jistým změnám, které tyto nejasnosti lépe osvětlují a na které bychom vás rádi upozornili.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.