Vyšší daně, změny v zákoníku práce, nebo konec rovné daně z příjmu. To jsou jen některé z legislativních novinek, které začnou od 1. ledna příštího roku platit na Slovensku. Ty se v řadě aspektů dotknou podnikatelů a firem. Například lednový vstup novely zákoníku práce v platnost zvýší náklady podniků na propouštění.

V příštím roce také stoupnou daně ze zisku firem, lépe vydělávající zaměstnanci a lidé zaměstnaní na dohody mimo běžný pracovní poměr zase zaplatí až na výjimky vyšší povinné odvody. Vláda Roberta Fica totiž ruší od Nového roku rovnou daň z příjmů ve výši 19 procent.

Firmy budou od ledna platit daně ze zisku ve výši 23 procent, živnostníci a ostatní zaměstnanci budou ze svých výdělků nadále platit daň 19 procent. A podobně jako v Česku bude stát vybírat vyšší daně od "bohatých", když nadstandardní příjmy občanů stát zdaní 25 procenty, což se dotkne lidí s měsíčním příjmem zhruba nad 3300 eur (83.300 korun).

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.