Údajně největší změny potravinového práva za 15 let připravuje ministerstvo zemědělství v čele s Petrem Bendlem. Novela zákona o potravinách, kterou nyní resort posílá do připomínkového řízení, má více než sto bodů. Bendl počítá s tím, že nová norma vstoupí v účinnost 13. prosince 2014.

Novely zákonů by měly především jasně rozdělit pravomoci při kontrolách potravin. Ministerstvo zemědělství chce kontrolovat i jídlo v restauracích, které zatím bylo pod dozorem hygieniků.

Návrh se líbí i potravinářům. "Návrh v té podobě, v jaké jsme se měli možnost s ním seznámit, považujeme za dobrý jak z hlediska koncepčního, tak z hlediska regulatorního rámce," řekla mluvčí Potravinářské komory ČR Dana Večeřová. Potravináři vítají i záměr sjednotit kontrolu potravin pod MZe.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.