Obchodníci s realitami

18 000 subjektů

vykonává činnost realitního zprostředkovatele jako hlavní činnost. Z toho je 9 tisíc fyzických podnikajících osob a druhou polovinu tvoří právnické osoby. Vyplývá to z údajů v daňových přiznáních.

Podnikání v realitách velmi pravděpodobně čekají změny. Stát totiž chystá nová pravidla, jejichž výsledkem by mohl být zcela nový zákon "o realitním podnikání".

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) zpracovalo pro hospodářský výbor Poslanecké sněmovny analýzu současné situace v oblasti podnikání realitních kanceláří a návrhy variant řešení současného stavu. Z něj by pak mohl vzejít právě zmíněný zákon. Změna má navíc podporu samotných firem z oboru.

Co by se tedy mohlo změnit? Přinášíme přehled hlavních bodů:

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.