Přes 200 tisíc zjištěných trestných činů proti majetku. Toto číslo jasně dokazuje, že nejčastější trestné činy, které jsou v České republice páchány jsou právě ty majetkové. Jestliže však pachatel naplní skutkovou podstatu některého z trestných činů proti majetku, zároveň tím může způsobit škodu jiné osobě.

Otázkou tak zůstává, jak se ten, jenž byl poškozen na svých právech, může účinně bránit. Disponuje vůbec nějakými právy v trestním řízení a jaké je jeho postavení? Kdokoli se může stát obětí trestného činu. Ne každý už pak ale možná ví, co následně dělat. V tomto článku proto shrnujeme jaká jsou základní práva poškozeného a na co všechno má poškozený nárok.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.