Poškození jména, odliv zákazníků a v horším případě zánik firmy. To mohou být dopady v důsledku podvodných návrhů na insolvenci, jejichž počet v posledních měsících roste. Návrhy jsou často směřovány na úspěšné firmy, které se v tomto případě stávají cílem nekalého konkurenčního boje. Nedávno to například zažila společnost Trevos, nebo Halla, výrobci svítidel.

"O návrhu na zahájení insolvenčního řízení jsme se dozvěděli od naší banky zhruba 20 minut po zveřejnění návrhu. Vzhledem k tomu, že splácíme úvěr, který jsme čerpali na modernizaci výrobního závodu v Novém Městě nad Metují, se banka okamžitě začala zajímat, o co se jedná a zda jsme schopni závazky vůči ní plnit," popisuje generální ředitel firmy Halla Daniel Černý, jak se o podání insolvenčního návrhu dozvěděli.

Poté následovalo rychlé rozeslání vyjádření na všechny dodavatele a zákazníky, že nic z uvedeného není pravda a že firma nemá žádné finanční problémy.

Rychlé jednání je přitom klíčem, jak zmírnit první dopady.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.