Je těžké úspěšně podnikat, když si na vás partneři díky své faktické síle vymohou smluvní zakotvení neúměrně dlouhých lhůt splatnosti. Stejně tak těžké je, pokud vám – vědomi si svého silného postavení - neplatí ani již splatné pohledávky. Postižený podnikatel pak vlastně nedobrovolně poskytuje dodavatelský úvěr.

Boj proti opožděným platbám si už dávno vetkla do štítu Evropská unie a nyní, v návaznosti na její novou směrnici č. 2011/7/EU nahrazující dřívější směrnici č. 2000/35/ES, též český zákonodárce.

Od 1. července 2013 nabyla účinnosti novela obchodního zákoníku, jejímž cílem je právě implementace výše uvedené směrnice a zlepšení dosavadní nepříliš uspokojivé legislativní úpravy.

A na co se tedy mohou chroničtí neplatiči a jejich nedočkaví věřitelé těšit?

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.