Pokud chce firma snížit mzdy svým zaměstnancům, její možnosti budou záviset na tom, jak byla mzda sjednána na začátku. Nejméně výhodné pro každého zaměstnavatele je určení mzdy přímo v pracovní smlouvě. Pak se totiž musí na každé změně odměňování dohodnout se zaměstnancem, ať už jde o výši částky nebo třeba rozdělení na pevnou a pohyblivou složku.

"Je-li ve smlouvě sjednána mzda v konkrétní výši, neexistuje způsob, jak by zaměstnavatel mohl výši takové mzdy bez dohody se zaměstnancem upravit," říká Michal Dejmek, vedoucí skupiny pracovního práva advokátní kanceláře Bird & Bird.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.