V České republice bylo v loňském roce zaregistrováno přes 62 tisíc nových podnikatelů, což je nejméně od roku 2005. V porovnání s předchozím rokem je to o desetinu méně. Aktuálně má v Česku živnostenský list necelých 2,1 milionu osob. Vyplývá to z databází a výpočtů poradenské společnosti Bisnode.

"Počet nově registrovaných živnostníků poklesl, na druhou stranu loni vzniklo nejvíce nových firem za posledních sedm let. Zdá se, že Češi podnikají raději prostřednictvím společností s ručením omezeným. To podporuje i fakt, že k založení firmy potřebují jen minimální základní kapitál," komentuje statistiky analytička Bisnodu Petra Štěpánová. Více než dvě třetiny (69 %) "eseróček", které vznikly v průběhu roku 2014, mají zapsaný kapitál pod dříve platnou hranicí 200 tisíc korun. Více než 1 800 českých firem má základní kapitál ve výši jedné koruny, která nyní představuje minimální limit.  

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.