Vládní koalice se při jednání o budoucím členovi Evropské komise za Českou republiku shodla na navýšení hranice minimální mzdy od ledna 2015 na 9200 korun. Původní předpoklad počítal s růstem hranice minimální mzdy o 500 korun ročně do doby, než se přiblíží 40 procentům průměrné mzdy v Česku.

Pokud by minimální mzda měla dosahovat dvou pětin průměrné mzdy v Česku, musela by mírně převyšovat hranici 10 tisíc korun.

Minimální mzdu pobírá v České republice dle údajů ministerstva práce a sociálních věcí přibližně 100 tisíc zaměstnanců, což představuje přibližně 2 procenta všech zaměstnanců. Růst její hranice se podepíše na nákladech jejich zaměstnavatelů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.