I v české legislativě je upraveno využívání chytrých mobilních telefonů pro pracovní a byznysové účely. O zdůraznění vybraných právních souvislostí jsme požádali několik právníků.

Jak se shodují, důležité je brát v potaz zejména normy pracovní práva a pravidla ochrany osobních údajů. Můžeme se ale dostat například i do režimu autorského práva. A tím pádem přeneseně i do oblasti přestupků a trestů.

„V dnešní době lze z takzvaného chytrého telefonu získat mnoho cenných informací, těmi nejdůležitějšími jsou například údaje o klientech, obchodní tajemství, kontakty na zaměstnance, dodavatele a podobně,“ popisují Jan Diblík a Martin Strnad, kteří pracují pro kancelář Havel, Holásek & Partners.

Na některá problematická místa se ale zaměříme hlouběji.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.