Státní správa bude muset od roku 2014 nakupovat určité zboží jen prostřednictvím elektronických aukcí. Pokud tedy vláda schválí návrh vyhlášky, který ministerstvo pro místní rozvoj poslalo v těchto dnech do připomínkového řízení.

Elektronické aukce by se měly týkat například počítačů, tiskáren, nábytku, osobních aut nebo energií. "Pomocí dynamiky soutěže v reálném čase lze při dobrém nastavení parametrů vysoutěžit o mnoho nižší cenu, než by zadavatel získal při postupu v klasickém zadávacím řízení,“ uvádí ministerstvo.

Elektronické aukce představují jak pro zadavatele veřejných zakázek, tak i pro firmy, které se jich posléze účastní, praktický a přitom jednoduchý nástroj. Jde v podstatě o speciální webovou stránku, na níž jsou zobrazovány všechny relevantní informace o průběhu aukce v reálném čase. Součástí jsou i tzv. interní mailboxy, do nichž vy a další účastníci e-aukce dostáváte informace.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.