Stát se chystá více hlídat stamilionové státní zakázky. Každý tendr, jehož hodnota se vyšplhá nad hranici 300 milionů korun, bude schvalovat nový státní úřad pro veřejné zadávání.

Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský už píše zákon, který se vznikem nové kontrolní instituce počítá. Koncem srpna ho chce přinést kolegům na vládu.

Každá zakázka, která přesáhne 100 milionů korun (ještě se uvažuje o hranici 200 milionů korun), bude muset získat i pozitivní hodnocení od instituce, která má nyní nově shromažďovat informace o všech veřejných zakázkách.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.