Jak z takové dohody profituje stát, respektive daňový poplatník? Kurzarbeit může být pro stát levnější než scénář, který by nastal, kdyby zaměstnavatel situaci hospodářky nezvládl a musel propouštět. Nejdůležitější je fakt, že kurzarbeit zabrání propouštění jako takovému. To znamená, že se nezvýší nezaměstnanost, podporovaní zaměstnanci stále vykonávají svou práci a odvádějí z ní daně, nepotřebují finančně nákladnější podporu v nezaměstnanosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Termín "kurzarbeit" pochází z německého jazyka a doslova znamená "krátká práce". Označuje dohodu mezi zaměstnavatelem a státem, na základě které stát pomáhá zaměstnavateli překonat hospodářsky náročné období. Zaměstnavatel se na oplátku smluvně zaváže, že nebude propouštět.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.