Operační program Podnikaní a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) byl Evropskou komisí schválen jako první ze všech připravovaných pro období 2014–2020. Podnikatelé teď jen netrpělivě očekávají vypsání výzev pro své projekty. Agentura CzechInvest je plánuje na letošní červen. Co je nového a jaké rozdíly přináší OPPIK oproti minulému Operačnímu programu Podnikání a inovace?

Pomalu a ještě pomaleji

Prvním - nepříjemným - rozdílem v porovnání s minulým obdobím je zpoždění. Česká republika totiž nabrala ještě větší skluz než naposledy a zařazuje se v tomto ohledu mezi poslední země ze všech členských států Evropské unie. Rozhodnutí o poskytnutí dotace tak žadatelé mohou očekávat začátkem roku 2016, čerpání peněz spíše koncem roku 2016.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.