Nedostatek míst pro děti ve školkách a podpora dřívějšího návratu zaměstnanců do práce po narození dítěte vedou ke vzniku nové formy péče o děti - takzvané dětské skupiny. Ministerstvo práce a sociálních věcí právě předložilo vládě návrh zákona, který detailně upravuje tuto novou službu hlídání a péče o děti.

Ministerstvo si od toho slibuje snížení nákladů na výplatu rodičovského příspěvku a pro příští rok odhaduje úspory na 200 milionů korun, v roce 2017 by mělo jít už o 1,7 miliardy korun. Ten, kdo o zřízení dětské skupiny uvažuje, může na vybudování a provoz navíc získat peníze z Evropského sociálního fondu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.