Projekt Stáže ve firmách po třech měsících intenzivního vzdělávání účastníků eviduje první ukončené stáže. Certifikát „Europass – doklad o stáži“ obdrželo doposud 33 stážistů.

Zájem lze podle statistik ministerstva práce a sociálních věcí vidět i ze strany firem. Od listopadu 2012 do začátku března se doposud zaregistrovalo 2 154 firemních poskytovatelů stáží a téměř pětkrát tolik - 10 378 samotných uchazečů.

"Od začátku projektu bylo zahájeno celkem 745 stáží u 338 poskytovatelů. Během března očekáváme začátek až 200 stáží," uvedla pro ProByznys.info Martina Arnoldová, vedoucí oddělení publicity projektů Fondu dalšího vzdělávání.

Díky zájmu by se stáže ve firmách mohly stát i stálou součástí legislativy. "Chceme docílit ukotvení stáží v české legislativě jako uznávané formy vzdělávání. To je motivace, která udává směr naší práci,“ říká Radek Rinn, hlavní manažer projektu Stáže ve firmách – vzdělávání praxí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vzdělávací projekt z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost je naplánován do října 2014. Rozpočet projektu činí 800 milionů Kč. Jak se mohou firmy do projektu zapojit?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.