Největší americká bankovní společnost Bank of America v letošním prvním čtvrtletí mírně zvýšila čistý zisk na 2,83 miliardy dolarů (zhruba 53 miliard Kč) z 2,81 miliardy dolarů před rokem. Oznámila to v pátek firma. Výsledek překonal očekávání analytiků.

"Naše výsledky odráží postupně se zlepšující ekonomiku," uvedl generální ředitel společnosti Brian Moynihan. V posledních dvou čtvrtletích loňského roku firma vykázala ztráty kvůli problémům v oblasti spotřebitelských úvěrů.

V letošním prvním čtvrtletí bylo ziskových pět z šesti hlavních divizí banky. Celkové tržby společnosti nicméně klesly o 11 procent na 32,3 miliardy dolar, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru