Představenstvo společnosti svolalo mimořádnou valnou hromadu (pozvánka na ni - ZDE), která by měla rozhodnout o vyřazení akcií AAA Auto z regulovaných trhů v Česku a Maďarsku na 29. března 2013.

Z akcionářské struktury je zřejmé, že k prosazení všech navrhovaných bodů jednání valné hromady stačí souhlas bývalého generálního ředitele a majoritního akcionáře Anthony Dennyho.

"Společnost nezná důvody, pro které má hlavní akcionář v úmyslu ukončit obchodování s akciemi AAA AUTO na regulovaných trzích," říká pro IHNED.cz Karolína Topolová, současná šéfka AAA Auto.

Bude-li návrh na stažení akcií z burz v Praze a Budapešti valnou hromadou společnosti schválen, vyvstává otázka, podle které právní úpravy by mělo být akcionářům, kteří nebudou pro stažení hlasovat, nabídnuto protiplnění. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Minoritní akcionáři AAA Auto už asi vědí, že se Anthony Denny rozhodl ukončit obchodování akcií své firmy na pražské burze. K jejich výkupu dojde po 29. březnu a cena by měla být stanovena průměrem z obchodování.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru