Server IHNED.cz s cílem poskytnout čtenářům vodítko pro orientaci na akciových, komoditních a měnových trzích a oslovil desítky v Česku působících expertů věnujících se dění na kapitálových trzích.

Výsledkem je HNByznys index pokrývající akcie, typické investiční komodity i nejdůležitější měny.


David Brzek, Fio banka

Ani přes zlepšení marží v poslední době například Unipetrol nedokáže nadále dosahovat provozní ziskovosti a titul bude nadále trpět nezájmem investorů. Nepředpokládám, že by se kurz již delší dobu stagnující u hranice 170 Kč posunul výrazněji nahoru.


Po celkem příznivém prvním čtvrtletí, kdy se napětí na globálních trzích uvolnilo, a to i díky pomoci ECB a zajištění financování Řecka, jsme přitom byli svědky i optimističtějších dat z reálné ekonomiky eurozóny i USA.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • "V květnu prodej a kliď se z trhu," zní oblíbená průpovídka zámořských obchodníků s akciemi. Platí tato statistikou ověřená "pranostika" i v našich končinách a v květnu 2012? Je rozumné investovat do aktiv s růstovým potenciálem?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.